نگهداری و سرویس دوره ای مرکز داده، برای حفظ آن در برابر خطا و از کارافتادگی سرورها، پیشگیری از سهل انگاری و تعویق بازرسی ها، بسیار مهم و ضروری است. شرکت فراز اطمینان کیامهر، با در اختیار داشتن کارشناسان آموزش دیده و آگاه از نحوه کار زیرساخت های فیزیکی و بررسی سلامت آنها، مهمترین خدمات در مراکز داده را در اولویت کاری خود قرار داده است. کارشناسان با جستجو و دیدن تغییرات هرچند جزئی و تغییرات در صدای دستگاه ها، موظفند کارهای ضروری در رفع اینگونه نواقص را به سرعت پیگیری و انجام دهند.

با توجه به اینکه اتاق های سرور و اکوسیستم این مکان از اهمیت بالایی برخوردار است، به عنوان بخش جدانشدنی از آن، بر کارکنان صنعتی واضح و غیر انکار است که سیستم های سرمایشی از مهمترین بخش ها در این اکوسیستم است. با توجه به فعالیت مستمر سیستم های کامپیوتری در این مرکز و با توجه به اینکه تعداد سیستم های کامپیوتری در اتاق سرور زیاد است، در نتیجه این فعالیت شبانه روزی، بالا رفتن دمای اتاق سرور، نیاز به سیستم های سرمایشی پیشرفته امری لازم و ضروری خواهد بود. با استفاده از سیستم های سرمایشی با تکنولوژی های جدید و پیشرفته، به راحتی می توانیم از داغ شدن بیش از حد کامپیوترها جلوگیری کرد، تا از کار نیافتند و دیتاسنتر به بهترین شکل نگهداری و ایمن باشد.

پس در درجه اول، سیستم های سرمایشی به عنوان اولویتی مهم در نگهداری دیتاسنترها، شناخت انواع آنها و نکات مربوط به نوع عملکردشان، از نکاتی لازم در نگهداری از مراکز داده است. جالب است بدانید که: در سراسر دنیا، برق مصرفی اتاق های سرور، شامل حدود 3 درصد از مصرف برق کل دنیا است که به خود اختصاص داده است. آگاهی از مقدار مصرف برق زیرساخت اتاق سرور، اهمیت زیادی دارد. استاندارد دمای اتاق سرور برای سردسازی قطعات، بین ۱۸ تا ۲۷ درجه‌ی سلسیوس و رطوبت مورد نیاز آن، ۲۰ تا ۸۰ درصد است که باید مرتب چک شوند. دقت به این دما و تهویه اتاق از نکاتی است که هر روزه باید مورد توجه قرار گیرد. امروزه قراردادهای سالانه ای جهت نگهداری و سرویس دوره ای مراکز داده تنظیم می شود که اهمیت بالای نگهداری از این داده ها و بهتر است بگوییم، دارایی های شرکت ها را به طور صحیح نشان می دهد.